"Ogniem I Mieczem" tekst piosenki

"Ogniem I Mieczem"

Zespół polski, który zebrał się dziś wokół mikrofonu, składa się z ludzi o najróżniejszych przekonaniach ale łączy nas wszystkich ta cudowna zmowa, którą daje dążenie do jednego, wspólnego celu

Ty chcesz tylko żreć i pić, głupi dzbanie
Wlałeś dzban wina w siebie, dalej jesteś pusty
Ja z drużyną wyruszamy zdobyć świat ten
Z honorem będę walczył jak Skrzetuski
E1 chorągiew, samego Boga namiestnik
Honor rycerski, Książę Mazowiecki
Bo nie dotkniesz tego nigdy chłopie jak Givenchy
Tobie w pale się nie mieści, ja ci wbiję jak Jeremi
Jestem po wieczną chwałę ale złoto, kruszec też
Królewnie zbudować zamek, bo mi wierna jest
Zresztą tak, jak ja mej pani, najdroższa memu sercu
Jak nasza Ojczyzna, miłość wielka jest
Żaden kozak mi nie straszny, jestem razem z braćmi
Wszystko tu dla dobra sprawy, niechaj Bóg nas błogosławi
Dwa tysiące dziewiętnasty to rok Pański, lecz nie twój
Ja idę w bój, niech każdy czyn mnie sławi

My się trzymamy jak falanga, to jest pierdolona Sparta
Wracasz z tarczą lub na tarczy
O swoje się toczy walka, złoto, honor i wybranka
W dłoni z szablą lub na szabli
My się trzymamy jak falanga, to jest pierdolona Sparta
Wracasz z tarczą lub na tarczy
O swoje się toczy walka, złoto, honor i wybranka
W dłoni z szablą lub na szabli

3154 to Hałastra
3154 to falanga
Wychowała mnie Kotlina Warszawska
Człowieku, tu trwa nieustanna walka
Do samego końca jak Czarny Zawisza
Muszę to wszystko zapisać, bo ten projekt to kronika
Nie jestem skurwysynu jakiś fisza
Ani żaden parodysta, uwierz, przyświeca mi misja
To epopeja
W czarno-białych barwach, tak jak Stanisław Bareja
Żyjemy w trudnych czasach ale ciągle jest nadzieja
Ciągle w dłoni szabla, jeszcze Polska nie zginęła
E1 niczym płonąca pochodnia
Ogniem i mieczem, tutaj dzieje się historia
Będę żołnierzem, bracie, do samego końca
Bo złożyłem przysięgę

My się trzymamy jak falanga, to jest pierdolona Sparta
Wracasz z tarczą lub na tarczy
O swoje się toczy walka, złoto, honor i wybranka
W dłoni z szablą lub na szabli

My się trzymamy jak falanga – falanga
O swoje się toczy walka – walka, walka, walka


You May Also Like
Dwa Sławy - "Lecimy Z Tym" Dzisiaj przychodzą do mnie koledzy z wiertłami udarowymi Będziemy razem borować dziury! Nie wiem, jak inne składy, u nas rodzinne układy... Nie ma lepszych... Returnersi... Dwa Sławy... To dla...
Belmondo & GSP - "Bungee" Zapraszamy, Mobbyn Skacze na bungee Mów do mnie ziomek Mahatma Gun-D Wrzucam se bánh mì, pod pierwszorzędny towar z jebalni Odpalam palnik, robię se keefy, hity i bajdy Jaram se palmy, nikt nie...
Sentino - "Pistolet" Czas na rozpierdol, to nie czas na melanż Straciłem życie, czas by nowe zacząć teraz Wrogów trzymam bliżej od rodziny tu Ciągle na ulicy, trzy godziny snu Sam nie wiem jak skończę, a widziałem dno...
Kukon, Magiera & Avi - "Czarne BMW" Od rana na fonie wiszę z prawnikiem Czarna beema opuszcza kaplicę Ostatni raz mojego tatę widzę Dla wszystkich to trudny czas Nie masz pojęcia co czuję jak milczę Nie masz pojęcia co widzę jak...
Oki - "Cześć, Oki" Czy zapamiętasz ty mnie kiedy upadnę na bruk ( na bruk, na bruk) Czy zapamiętasz ty mnie kiedy upadnę na bruk ( na bruk ) Raz, raz czasem trzeba trochę spoważnieć Oki, Nearr Hej hej hej hej hej hej...