"Rămâi Cu Bine" versuri
"Rămâi Cu Bine"
Sadică toamna, sadică iarna
Și ploile n-aud alarma
Mă rog de pix să-și termine pasta
Sadic și eu că scriu piesa asta
Unde e nordul, unde e sudul?
Intuiam unde îmi zboară gândul
El înconjura tot pământul
Ca să treacă pe partea ta zidul
Să știi aseară am visat că m-ai visat și tu
Dar nici acolo n-am avut curajul să îți spun
Rămâi cu bine
Dar ia-mi și inima la drum
Doar te rog
Să nu o strângi prea tare-n pumni
Rămâi cu bine
Dar să mă porți în al tău gând
Trecem din răni în amintiri
Și chipuri se desprind în vânt
Rămâi cu bine
Doar cerul știe acum ce simt
Dorul de tine m-a învățat să cânt
Mi-ar fi mai ușor să îți spun ce m-apasă
Dar și dacă tac simt că dau mult din casă
Doar cu speranța mă alint
Lipsa ta m-a învățat să mă mint
Mă țin de gândul că poate mâine
O să mă mint puțin mai bine
Să știi aseară am visat că m-ai visat și tu
Dar nici acolo n-am avut curajul să îți spun
Rămâi cu bine
Dar ia-mi și inima la drum
Doar te rog
Să nu o strângi prea tare-n pumni
Rămâi cu bine
Dar să mă porți în al tău gând
Trecem din răni în amintiri
Și chipuri se desprind în vânt
Rămâi cu bine
365 de zile-n care te regret
Poate vei avea o șansă într-un an bisect
Am două variante-n ambele-s incomplet
Să te uit sau să aștept? Să te uit sau să aștept?
Rămâi cu bine
Dar ia-mi și inima la drum
Doar te rog
Să nu o strângi prea tare-n pumni
Rămâi cu bine
Dar să mă porți în al tău gând
Trecem din răni în amintiri
Și chipuri se desprind în vânt
Rămâi cu bine
- AZLyrics
- M
- The Motans Lyrics
You May Also Like
Eva Timush & Oscar - "Fantasy" Câte fantezii poți să ai cu mine într-o zi?
Spune-mi cum ar fi să mă vezi la miezul nopții (Oh, yeah)
Câte fantezii poți să ai cu mine într-o zi?
Spune-mi cum ar fi să mă vezi la miezul nopții...
Irina Rimes - "Să Nu Uiți Cât Te-Am Iubit" Am să țin minte cât nu m-ai iubit
Cât nu m-ai sunat, cât nu te-am simțit
Cât nu te-am avut, cât nu m-ai dorit
Am să țin minte cât nu m-ai iubit
Lasă-mă-n pace, nu îmi pasă ce simți
E mai ușor să nu...
Carla's Dreams - "Unde" Te intrebi prea des care-i drumul, si daca bine ai ales
Atunci cand cazi si e prea greu sa te ridici si stragi din dinti
Te gandesti prea mult la trecut si numai de bine, parca
Dar te minti si stii...
Matteo - "Gandesc Cu Voce Tare" Am ceva in gand si ar trebui sa stii
Am atatea lucruri sa-ti arat, baby
Am ceva ganduri ce nu-mi dau stare
Incat o sa incep sa gandesc cu voce tare
Slow down, baby
Cine esti, de unde vii
L-ai lasat...
Irina Rimes - "Cosmos" Fii Cosmos
Mi-ai zis odată: Uită de ei, uită de tot
Fii fată pentru tine
Măcar o dată
Fii Cosmos
Mi-ai zis într-o zi, să mă las lejer pe spate că tu mă ții
S-am încredere în tine, mai știi?
Și eu am...