"Ține-Mă Minte" versuri
"Ține-Mă Minte"
Zâmbeai cu pletele pierdute în vânt
De parcă îmi făceai descânt
Pentru cât de fermecat eram de ochii tăi
Dragostea a fost ca un cuțit
Trebuia să-l lași în piept un pic
Curge primăvara mea prin răni
Spune-mi, draga mea, de ce te temi?
Știi cât de fericit mă vedeam în ochii tăi?
Din ochii tăi
Simțeam că restul lumii nu mai are loc în ei
Doare cât de bine era
Când ea, în șoaptă, îmi spunea:
"Ține-mă minte așa, ține-mă minte așa"
Doare cât de bine era
Când ea, în șoapte, îmi cânta
Cât de dulce și mult mă iubea
Când lumea era doar a mea
Eu încă ne țin minte așa
Doare cât de bine era
Iubire, doar tu știai să-mi dai aripi
Într-o lume ce se duce naibii
Eram la adăpost în ochii tăi
Credeam că zbor când te uitai spre cer
Credeam că fericirea mea e o fiară
Venea să doarmă la picioarele tale
Doar ca să-ți asculte liniștea
Ai fost și templul, și cetatea mea
Știi cât de fericit mă vedeam în ochii tăi?
Din ochii tăi
Simțeam că restul lumii nu mai are loc în ei
Doare cât de bine era
Când ea, în șoaptă, îmi spunea:
"Ține-mă minte așa, ține-mă minte așa"
Doare cât de bine era
Când ea, în șoapte, îmi cânta
Cât de dulce și mult mă iubea
Când lumea era doar a mea
Eu încă ne țin minte așa
Doare cât de bine era
Când ea, în șoaptă, îmi spunea:
"Ține-mă minte așa, ține-mă minte așa"
Doare cât de bine era
Când ea, în șoapte, îmi cânta
Cât de dulce și mult mă iubea
Când lumea era doar a mea
Eu încă ne țin minte așa
- AZLyrics
- M
- The Motans Lyrics