"Trădare" versuri
"Trădare"
Doare finalu' zilei când pleacă toată lumina
Și doare întunericu', e de mână cu vina
E gol tot pământu', am avut grijă să-l ard
Din privirea-mi furie, că nu-mi place să te-mpart
Mi-ai dat ceru' și pământu', mă iubești și-atunci când taci
Mi-ai dat soarele și luna sau m-am păcălit c-o faci
Ești atât de pretențios, că n-am crezut în vecii vecilor
C-așa un om frumos s-ar lăsa în pradă viciilor
Văd în ochii tăi teroare de la ce secret ascunzi
Da' cumva în continuare încă-ți place să le-ascunzi
Te-am pupat unde te doare ca să ai curaj să-nfrunți
Patimi superficiale, tot cu spatele te culci
Îți ascult toată povestea cu gândurile calme
Despre cum m-atingi pe mine cu amprenta ei în palme
Despre cum dormi lângă mine și-mi spui pentru totdeauna
După ce o noapte-ntreagă ți-ai pregătit minciuna
Dur ai țipat tot mai tare, tresar
Apoi m-ai convins că e normal
Ți-am fost stirgăt și șoapte, și soră, și frate
Și victimă-ntr-un final
Nimeni-nimeni nu te ia-ia adunat de pe jos
Nici măcar ea
La final de zi promit
Să fiu și eu amanta de care-ai povestit
- AZLyrics
- E
- Erika Isac Lyrics
album:
"Cancel Culture" (2025)
You May Also Like
Roxen & RAVA - "Niciodata Inapoi" Toate florile din lume dacă mi le-ai da
Nu ar fi de ajuns să îmi repare inima
Poate sunt dramatică dar știi că e așa
Ce ai făcut din mine, știi că nu mai pot schimba
Hmm, m-am săturat să te cer
Doar...
Azteca & Ian - "Nefiu" AMTILB, AMTILB, AMTILB Eu cu Amtilb stăm în spate, 4 bagaboante
Par puțin fumate, deci sunt sparte, parfumate
Vor un parfait că sunt dulce cofetar de
Stradă mușc din savarină și biscuiți cu lapte
Eu...
The Motans - "Sativa" Ești sativa mea (mea)
No drama, no drama, no drama
Armele jos, pe față - arama
Azi suntem noi, noi cu-adevărat
Azi ne iubim cum am vrut de fapt
Tu mă duci în alte lumi, o faci fără vreun efort
Cu...
Oscar - "rămân focusat" Rămân focusat să mă mențin
Și nu am de gând să mă mulțumesc cu puțin
N-am uitat de unde provin
De asta când îmi doresc ceva, îl și obțin
Am nevoie de mai mult
Parcă toată lumea aleargă după statut
O...
Marko Glass, M.G.L. & Bvcovia - "CĂPITAN" RENVTØ, dă-le foc
Beau Căpitan, n-am
Nici pe dracu', da' m-am întins peste program fam'
Îmi dau mesaje două pizde simultan c-au aflat una de alta
Să mor de m-aștepam fam' (Uh)
Beau Căpitan, n-am...