"Pokolenie Końca Świata" tekst piosenki

"Pokolenie Końca Świata"

21 grudnia według przepowiedni Majów nastąpi "wielkie bum"
Jedni się śmieją, inni teorię próbują obalić
A my przygotowujemy listę rzeczy do zrobienia
Zostały wszak raptem trzy tygodnie

Nigdy nie widziałem tylu spadających gwiazd
Nie myśl o życzeniach, wszystkie spełnią się i tak
Mam 25 lat, nie raz kończył mi się świat już
Jak gdy wracałem do domu dostałem wpierdol od karków

Jak wtedy, kiedy dostałam od Ciebie kosza w parku
Życie to jest parkour, a ja boję się zjeżdżalni w aquaparku
Końcem świata miała być matura, puste konto w banku
Jestem tak wysoko, a mniej było wzlotów niż upadków

Płonie ziemia, już żegnałem się nie raz
Pokolenie Końca Świata - miało dawno nie być nas
Przeżyliśmy już Millenium i 2-0-1-2
Przeżyliśmy już ich tyle, że nie umiemy się bać

Końcem świata miało być
To kiedy spóźniał ci się okres
Końcem świata miało być
Kiedy sąsiad kupił Porsche
Końcem świata miało być
Gdy nikt nie przyszedł na koncert
Końcem świata miało być
To kiedy Cię zawiodłem

Koniec końców będzie dobrze
Bo to dopiero początek
Sąsiad jeździ nowym Porsche, a ja mam na twarzy uśmiech
Ktoś tam przyszedł na mój koncert, a kluby miały być puste

Ja też boję się poniedziałków
I mam lęk wysokości podatków
Trafiania w progi i upadku
Lądowania bez telemarku

Płonie ziemia, już żegnałem się nie raz
Pokolenie Końca Świata - miało dawno nie być nas
Przeżyliśmy już Millenium i 2-0-1-2
Przeżyliśmy już ich tyle, że nie umiemy się bać

Płonie ziemia, już żegnałem się nie raz
Pokolenie Końca Świata - miało dawno nie być nas
Przeżyliśmy już Millenium i 2-0-1-2
Przeżyliśmy już ich tyle, że nie umiemy się bać


Writer(s): Paweł Kacperczyk, Maciej Kacperczyk, Mikołaj Gwozda
album: "Pokolenie Końca Świata" (2023)
Kacperczyk - Pokolenie Końca Świata album cover
Koniec Świata 2 (official trailer)
(Instrumental)
Powroty (skit)
(Instrumental)
You May Also Like
Chivas - "Narcyz" Czuję się w połowie niedobrze (o!) Dopiero zrobiłem jej dobrze Wracam do domu, bo zarywam drugą nockę I tak umieram, no to po co mi ten pośpiech wtedy? Po nowym roku będę kimś i Zrobię głupie rzeczy,...
WHITE WIDOW - "Diego" Ze mną parę głów, w kieszeni parę stów i co z tego? Dopóki będą ze mną oni nie braknie niczego Dlatego czasem czuję, że życie jest jak niebo Choć każdy boje co dzień toczy swoje jak Diego Ze mną parę...
chillwagon - "jumper" Mam duże zyski, ty masz duże ego W mojej szklance whisky starsze od Qry'ego Palę jointy grubsze od twojej suki Za cztery klocki zakładam buty i jadę Zakładam buty i jadę, zakładam buty i jadę...
Sentino - "Trójkąt Bermudzki" Nitrozyniak boss W M-pakietach BMW Jebać biedę - ja chcę sos Walczę w FAME - Sicarios Crew 7more7, leję w mordę tak jak w Tekken Złoty Rolex Submariner Czasem Tudor tak jak Beckham Nie mam czasu na...
Avi - "Leśmian" Wtedy nie było Diora, no chyba że Unitra My zdolni do wszystkiego, zwłaszcza po pół litra I potrzebowałem Cię żeby wyjść na prostą Ty miałaś wtedy serce skute lodem tak jak Wostok dla mnie Już nigdy...