"Baietii De Acasa" versuri
"Baietii De Acasa"
Inchide-ti ochii încet, apleaca-ti urechea-ncet
Da volumu' mai tare ca sunt pe cale sa-ncep
Hai sa ne plimbam usor pe strazile de-acas'
Care in toate noptile verii te-au tinut treaz
Imagineaza-ti blocu', incearca sa-l vizualizezi
Baietii tai sunt primul lucru pe care o sa-l vezi
Sunt aceasi pe care i-ai lasat cand ai plecat
Unu' mâncă seminte, unii vorbesc, altu-i beat
Nu s-au schimbat, sunt tot aia pe care-i stii
Aceleasi trupuri de barbati cu minti de copii
Tot cu gandul la prostii, numa' dupa combinatii
Munca nu-i de ei, frate, sa munceasca alții!
Tot aceeasi baietasi care se multumesc cu putin
La soare sub cerul senin cu sticla de vin
Nu le da sfaturi despre cum sa traiasca, n-o s-asculte
Li s-au futut visele c-au avut si ei multe
Baietii de acasa tot acasa o sa stea
Indiferent c-o sa aiba viata usoara sau grea
Fie ca au de lucru, fie ca n-au ce sa faca
Baietii se simt bine acasa si nu pleaca
Mereu cu zambetul pe buze, nu se streaza
Nu ii prea intereseaza ce urmeaza
Si baietii de acasa nu le au cu hip-hop-u'
Da' injura-i in rime si o sa-ti rupa capu'
Pentru baietii de-acasa toate zilele-s la fel
Stand degeaba pe faleza fara bani in portofel
Nu prea exista distractie-n locu' asta de cacat
Aici ti-e scris in frunte ca o sa devii ratat
Cum trec orele si zilele trec si sperantele
S-au resemnat si stiu ca le-au scazut sansele
Daca le vorbesti de viata buna o sa zâmbească
Pentru ei e doar un simplu mit c-o s-o cunoasca
Stand cu sticla in mana si fumand tigari la bucata
Viata nu prea are o paleta de culori prea bogata
Cand drumu-i intunecat nu poti sa vezi in față
E bezna totala chiar si pentru cei care-nvata
Te-am adus acasă, ti-am pus in fatza peisaju'
E treaba ta daca ai inteles sau nu mesaju'
Daca esti plecat de-acasa te rog sa m-asculti un pic
Vino doar in vizita ca nu s-a schimbat nimic
Baietii de acasa tot acasa o sa stea
Indiferent c-o sa aiba viata usoara sau grea
Fie ca au de lucru, fie ca n-au ce sa faca
Baietii se simt bine acasa si nu pleaca
Mereu cu zambetul pe buze, nu se streaza
Nu ii prea intereseaza ce urmeaza
Si baietii de acasa nu le au cu hip-hop-u'
Da' injura-i in rime si o sa-ti rupa capu'
Stii, nu vreau sa crezi ca avem gansteri la bloc
Nici mafioti care pentru bani sa-ti dea foc
Avem golani din aia care o ard aiurea intr-una
Care-si numara zilele, spunand c-a mai trecut una
E trist, te gandesti ca puteau face mult mai mult
Au ales sa pice-n gol in loc sa urce-un drum abrupt
In loc sa fii plecat la timp, au ales sa ramana
Pentru totdeauna frate, nu pentru o saptamana
Parca-i aud cum spuneau: ''o sa ma-mbogatesc''
Acu' nici ei nu-s multumiti de modu-n care traiesc
Stau degeaba, nu muncesc, au renuntat la facultate
Si la mamele i-al dreacu de greu sa-i care-n spate
Degeaba vor de toate, pur si simplu nu se poate
Au parinti bolnavi, rupti in genunchi si coate
Pensie mica, datorii multe, copii cu probleme
Abia azi ai aflat tu, da-i asa de multa vreme
Baietii de acasa tot acasa o sa stea
Indiferent c-o sa aiba viata usoara sau grea
Fie ca au de lucru, fie ca n-au ce sa faca
Baietii se simt bine acasa si nu pleaca
Mereu cu zambetul pe buze, nu se streaza
Nu ii prea intereseaza ce urmeaza
Si baietii de acasa nu le au cu hip-hop-u'
Da' injura-i in rime si o sa-ti rupa capu'
Baietii de acasa tot acasa o sa stea
Indiferent c-o sa aiba viata usoara sau grea
Fie ca au de lucru, fie ca n-au ce sa faca
Baietii se simt bine acasa si nu pleaca
Mereu cu zambetul pe buze, nu se streaza
Nu ii prea intereseaza ce urmeaza
Si baietii de acasa nu le au cu hip-hop-u'
Da' injura-i in rime si o sa-ti rupa capu'
- AZLyrics
- N
- NANE Lyrics
album: "De-Ale Mele" (2008)
You May Also Like
Ian - "60 De Zile" Ăștia mă vor la răcoare
Vor să-și facă damblale
Nu satisfac panarame (yeah)
Șaizde' de zile fără aer
Află tot de la un fraier
Nu te lăuda cu grame (yeah)
Ăștia vor să mă destrame
Muncesc pentru...
MARKO GLASS X JO KLASS - "CRISTINO" N-ai timp de vrăjeală, ce tot stai
Ești prea calculată de-asta ezitai
Întinde-te fată, mintea curată
Noaptea întreagă când adormeai
N-ai timp de vrăjeală, ce tot stai
Ești prea calculată de-asta...
Marko Glass - "Diamante" Diamante, yeah, yeah
Hmm, hmm, yeah
Pxcoyo (Marko!) killed this beat, bitch
Vrei diamante la gât, dar degeaba bă frate că tu nu ai cum să sclipești
La gât cu potopu' prea mare cu drip-ul prea mult...
Carla's Dreams & EMAA - "N-Aud" Tu stai iubire mai aproape
Până-ți spun cum încă simt
Până ieri am vrut să am totul
Dar de azi nu vreau nimic
Și din stânga a venit muza
Dar din dreapta doar un pic
Simt cum minte și m-amuză
Dar nu...
Arkanian & Antonia - "Complicated" Dac' îmi permiți un sfat mi se pare că tot faci prea
Complicated
Whatcha sayin'?
Cum adică nu ne mai vedem?
Cum adică nu mai e la fel?
E , da' tu o faci
Complicated
Whatcha sayin'?
Cum adică nu ne...