"Mesaj Catre Ceruri" versuri

"Mesaj Catre Ceruri"

Tatăl nostru, care ești în ceruri, binecuvântează-ne!
Nu-ți cer mult, Doamne, nu...
E doar o rugăciune
Îți cer doar să mă asculți, Tată, nimic mai mult
Vreau doar să-ți mulțumesc că m-ai ajutat în trecut
Vezi, Doamne, e simplu: vreau doar să fiu iertat
Vreau să mă asculți când cer să fiu ajutat
Vreau doar să știi, Doamne, că sunt recunoscător
Că mă ajuți să țin capul sus când nu mi-e ușor
Îți mulțumesc, Tată, pentru pâinea de pe masă
Și îți mulțumesc, Tată, pentru liniștea din casă
Arată-mi calea, Tată, nu vreau să cad din nou în plasă
Să păcătuiesc, apoi să fiu trădat de propria masă
Nu vreau, Tată, să regret vreo clipă ce-o trăiesc
Dar pur și simplu nu realizez când greșesc
Liniștește-mă, Doamne, vreau puterea să zâmbesc
Doar spune-mi că e omenesc să păcătuiesc
Îți mulțumesc, Doamne, că mă asculți încă o dată
Dar simt nevoia să mă mai rog câteodată
Vezi tu, Tată, eu nu prea vizitez biserica
Dar cred în Tine, Tată, Te respect și Îți port frică
Înțelegi, Tată, eu nu-ți cer lucruri materiale
Îți cer, Tată, doar să mă asculți când mă doare
Îți cer doar să-mi dai forță să aleg binele
Să evit răul, Doamne, să mă lupt cu sinele
Mă rog, Doamne, pur și simplu să fiu liniștit
În vremurile în care n-o să mai fiu amintit
Și sunt mulțumit că ești mereu sus să ne asculți
Tu ai timp pentru toți, oricât am fi de mulți
E normal să lupt ca un om pentru dreptate
Să ne ierți când mai luptăm și mai apelăm la răutate
Și sper ca aceste păcate să ni se ierte toate
Căci mereu sunt din nevoie, chiar dacă sunt intenționate
Am păcătuit și îmi pare rău, dar așa trebuie să fie...
Binecuvântează-ne pe toți, Tată, buni sau răi
Indiferent de credință, toți suntem copiii Tăi
Sper să înțelegi că în ultima vreme n-a fost ușor
Cu diavolul ăsta ce mi s-a agățat de picior
Iartă-mă, Doamne, lasă-mă să pup icoana
Sper să înțelegi că regret și să-mi vindeci rana
Atât, Doamne, mulțumesc pentru timpul acordat
Am vrut doar să-ți spun că regret fiecare păcat
Am pus un păcat cu privirea spre cerul senin
Simt că urmează zile mai bune...
Amin!