"Campion" versuri

OG Eastbull & DOC Lyrics

"Campion"

[OG Eastbull:]
Am luptat să mă ridic, viața nu mi-a dat nimic
Știi că mama mea mi-a zis: Tu o să fii de neînvins
Și noi am plecat de jos, și am jurat că nu mă întorc
Fără coroană și tron, fără să fiu campion

Am vrut să fiu ca tata, am vrut să fiu un campion
Și am plecat de unde nimeni nu-ți dă ajutor
Nu prea vezi un viitor, stăteam patru în dormitor
Și am cumpărat acasă primul meu televizor
C-un motor ș-un pistol, și lui mama niste flori
Să-i cer iertare pentru tot
M-au arestat și m-a durut s-o văd cu lacrimile-n ochi
Vindeam crack și cocaină, banii le plac tuturor
Dar m-a crescut o regină și i-am promis să urc în top
Și-n cartier nu prea mă-ntorc
Și frații de la bloc beau iar whisky și n-au somn
Și mai dau un telefon, mă văd la televizor
Îmi spun că acuma sunt mândri, pentru ei sunt campion

Am luptat să mă ridic, viața nu mi-a dat nimic
Știi că mama mea mi-a zis: Tu o să fii de neînvins
Și noi am plecat de jos, și am jurat că nu mă întorc
Fără coroană și tron, fără să fiu campion

[DOC:]
Mama, tata, doi cetățeni normali
C-o poveste de iubire ce s-a sfârsit la notar
Nimic special aicea, suntem atâția
Dar cred că m-am supărat pe ei și s-a activat ambiția
D-aia când mă pun pe treabă nu mă mai iei nici cu poliția
Eu cred că-s aici, acum ca să-mi depăsesc condiția
Și asta e muncă serioasă, nu se termină vreodată
Nu ai zile de vacanță, ba' mai bagi și fără plată
Ba' mai vi cu bani de acasă, și cum de acasă n-am avut
Am băgat un 9-6, așa, pentru început, știi?
Pân' la 30 mi-a prins bine să am un sef
Am învățat să fac indiferent că am sau nu chef
Ascult ce-mi zice viața cu urechi de elf
Trec informația prin 12 perechi de nervi
Și realizez că lupta mea la titlu e tot cu mine
Și jur, ți-l bat pe fraier, o să fie totul bine - DOC

[OG Eastbull:]
Am luptat să mă ridic, viața nu mi-a dat nimic
Știi că mama mea mi-a zis: Tu o să fii de neînvins
Și noi am plecat de jos, și am jurat că nu mă întorc
Fără coroană și tron, fără să fiu campion


You May Also Like
Oscar, M.G.L. & RAVA - "HAOS" Ah Ooh-ooh (Ah, ah) Ooh-ooh (Ah) Ooh-ooh (Ah) Ooh-ooh (Ah, ah) Vreau detalii, o țin pe avarii În portbagaj am cox și molly Plin de lei ca un safari Nu fut fanele, nu ne-mprietenim cu fanii Târfo,...
RAVA - "RAVANELLI" MVRCU! Îmi număr banii Le dau jos molarii Că sunt Ravanelli Îmi număr banii Le dau jos molarii Că sunt Ravanelli Patru spre cinci Nimic nu mai e clar Trag de mine să nu pic în groapă iar Ce să fac...
Marracash - "Badabum Cha Cha" Qui non va, ma questo badabum cha cha Tira forte in Francia, USA e Canada Fossi nato in altri paesi magari avevo il Mercedes Magari a saper l'inglese Farei il boom già, già Sono po-polare E sono...
BEBA - "Morosita" Rossella Essence Se parla troppo e male lo metto al suo posto (posto) Il mio culo é così bello che non te lo posto (posto) Forse è il caso lo ridica se non l'avesse capito La tua amica che do il...
Rusina - "Szminki" Będę tu wszędzie jak Jesus, palę deutsch, a ty kminisz Rolls-Royce to nie zwidy, wiem, że kopci też Ibisz Aquafresh z innej ligi, lemon haze dobrze zbity Dużo zdjęć Mona Lisy, mam już dość tej...