"Oriunde Ma Duc" versuri

Oscar & Ian Lyrics

"Oriunde Ma Duc"

Am pus în mijlocul grădinii o floare de colț
Orice spun e-o dumă doar că nu poa' să-nțeleagă toți
Îmi calculez energia în volți
Succesul, faima și recunoașterea, nu-s făcute pentru toți
Pot să te omor și în living
Pot să te omor și în living
Arată ca o doamnă, te tratează ca pe-o zdreanță
Pleacă de acasă când adormi, se-ntoarce de dimineață
Dă din fese pe piese la petreceri, pe mese
O face ca să conteze, trăiește să se distreze
Mesaje pe WhatsApp, pe telefon mereu
Nu vorbește cu Andreea, ăla-i de fapt numărul meu
O sumă mare de bani nu te face mai special
O pizdă bună futută nu te face Don Juan
O minte mai deschisă nu te face spiritual
Și niște păr lung nu te face Oscar

Oriunde mă duc tre' să mă învârt
Am făcut niște greșeli, da' jur că nu mă mai uit în trecut
Cu panarame nu discut, nu m-ascund
Mă uit în oglindă și zâmbesc fiindcă știu cine sunt, yeah
Oriunde mă duc tre' să mă învârt
Am făcut niște greșeli, da' jur că nu mă mai uit în trecut
Cu panarame nu discut, nu m-ascund
Mă uit în oglindă și zâmbesc fiindcă știu cine sunt, yeah

Uneori simt că sunt binecuvântat, alte ori mi se pare că totu' e împotriva mea
Târfele astea vorbesc încontinuu despre toți pentru că nu sunt în stare să facă altceva
Crede-mă, nu vrei beef, te repeți ca un gif
Niște dread-uri și-un spliff nu te fac Chief Keef
De-detest oamenii care dau cu ură fără motiv
N-ai cum să fii artist dacă nu ești inovativ
Când intru în studio se umflă pe frunte o venă
M-am lăsat de battle c-am făcut prea mulți rapperi de jenă
Da' pe YouTube pare că eram vai de viața mea
Pentru c-au vrut mereu să mă pună într-o lumină rea, yeah

Oriunde mă duc tre' să mă învârt
Am făcut niște greșeli, da' jur că nu mă mai uit în trecut
Cu panarame nu discut, nu m-ascund
Mă uit în oglindă și zâmbesc fiindcă știu cine sunt, yeah
Oriunde mă duc tre' să mă învârt
Am făcut niște greșeli, da' jur că nu mă mai uit în trecut
Cu panarame nu discut, nu m-ascund
Mă uit în oglindă și zâmbesc fiindcă știu cine sunt, yeah

Inovativ când dansează lasciv, când ne punem la șpriț după dăm la schimb
După, dăm la plic, mă deschide la șliț, face față la dinți, toate pizdele cringe
Dăm bucăți, prim, mă confundă c-un pimp, mă tot sună, resping, nu mai știu ce-i zic
Am pizde kitsch, zici că vin din schit, asta crede că-i skin, sare viața ca-n film, yeah
M-agit, frați în stradă, magic
Am saci în stradă, trafic, marfă, bag-uri, rapid, yeah, yeah
Pare falit, marcă banu', calic
Dau tare ca-n ring, nu pun botu-n vorbe, n-am timp, yeah
Pălăvrăgește despre câte sute vinzi
Da' te știe cartieru' despre câte sute minți
Întrebarea mea finală, oare câte sute atingi?
Filat de gabori care au fost odată amici

Oriunde mă duc tre' să mă învârt
Am făcut niște greșeli, da' jur că nu mă mai uit în trecut
Cu panarame nu discut, nu m-ascund
Mă uit în oglindă și zâmbesc fiindcă știu cine sunt, yeah
Oriunde mă duc tre' să mă învârt
Am făcut niște greșeli, da' jur că nu mă mai uit în trecut
Cu panarame nu discut, nu m-ascund
Mă uit în oglindă și zâmbesc fiindcă știu cine sunt, yeah


Writer(s): Stefan Capraru, Bogdan Georgian Anghel
album: "Apă" (2020)
Oscar & Ian - Apă album cover
Beast Mode
(Deluxe Edition Bonus Track)
Inima
(Deluxe Edition Bonus Track)
Scuze
(Deluxe Edition Bonus Track)
Poezii Seamănă A Știri
(Deluxe Edition Bonus Track)
You May Also Like
OG Eastbull - "Regula 1 Freestyle" Prima regulă-n viață, încredere-n nimeni Lecții de flow Șefu' s-a-ntors, poți să spui săru' mâna Știi că Due Ponti-i zona Flowu-i Rolex Daytona Coarda zici că e Madonna, se mișcă ca Macarena Dau gol...
Carla's Dreams - "Scara 2, Etajul 7" Pare că totul s-a spus Dar atunci de ce ne privim Cu-n mesaj ascuns? Am iubit același apus Ne-am culcat de mii de ori Atât de sus Spune-mi dacă ai zbura Cât de mare-i frica ta? Cât ai aștepta? Știi...
NANE - "Dragostea Ta" Dragostea ta Stiu că-i cel mai tare drog Nu există antidot Să mă pot scăpa de tot Încă port dragostea ta Tot pe tine te vreau Fiindcă ești drogul fară de care nu stau Cred că intru-n sevraj Dacă pui...
Marko Glass & Bvcovia - "Xanny 2" Stau în bando, frig în continuare (Skkr, skkr) Noaptea-n difuzoare, nu ajung eu la răcoare (Răcoare) Patru xanny ca să-mi intru ușor în stare (In stare) Muncă multă, n-am timpu' de relaxare Stau în...
NANE - "B.M.V." Despre mine tre' să înțelegi că sunt golan finuț (yeah) Nu sunt genu' ăla, bro, să te lase desculț (neah) Am, evitat scandaluri și când au ars-o prost mulți (uh-huh) Da' cu verii mei din Orșova nu...