"Dzieciak" tekst piosenki
"Dzieciak"
(feat. Samunowak)
Nie łatwo mi to zrozumieć, dalej jestem tylko dzieciakiem
Tęsknie za moim boiskiem, wczoraj było całym światem
Dziś mowią, że nie ma już kilku kolegów z którymi tu dzieliłem klasę
I podobno chcą mnie gdzieś zabrać, jak zabrali brata i tatę
Może jak będę dorosły to sam sobie to wytłumaczę
Starsi mówią, że o naszym losie, to decydują te kreski na mapie
Że ktoś po nas wyciąga łapę, brudne dusze w czystym krawacie
I że nigdy nie będę niczym więcej niż mięsem pod ich armaty
Nic nie rozumiem, jedziemy z mamą daleko choć widzę że to nie nasz wybór
Bo wczoraj śpiewaliśmy razem piosenkę, a dziś zagłuszył ją wybuch
Czuję ten chłód jak mówi, że jedziemy poszukać przygód
Znowu czuję głód, a jestem za młody na poczucie wstydu
I nic nie rozumiem jak jedziemy znów w nowe miejsce
Gdzie podobno będzie bezpieczniej
Bez taty, bo tacie tam strzelili w serce, mówią mi, że za coś więcej
Mówią też, że niby mieliśmy szczęście
Ale się nie czuję jak szczęście
Nic nie rozumiem, ale mam przeczucie, że nic już nie będzie jak wcześniej
Proszę was, może ktoś powie mi, czemu znów znika gdzieś tyle żyć
Wszystko to w parę chwil, czuję się dla nich wciąż warty nic
Przecież jeszcze wczoraj tam w naszym pokoju, bawiłem się z bratem
Dziś podsłuchałem rozmowę u mamy, że chyba już go nie zobaczę
I to obcy ludzie tak zdecydowali więc dlaczego ja za to płacę
I znowu nic nie rozumiem bo tu gdzie jesteśmy to mówią i myślą inaczej
Mamo naprawdę nie czuję się dobrze więc proszę wracajmy do domu
Mówiłaś, że tutaj będzie bezpieczniej, a widzę wciąż cię tak przerażoną
Wyczuwam, że to nie prawda, kiedy mnie pocieszasz i udajesz śmiech
I czemu to dziwne uczucie zaczyna wypełniać mi pierś
Czy to jest gniew?
W dodatku chyba zaczynam rozumieć tamtych ludzi wczoraj, słyszałem ich krzyk
Krzyczeli do nas, że to nasza wina i że nie powinno nas tutaj być
Za co nas znienawidzili?
Chciałem im powiedzieć, że nie jestem zły
Przecież mnie do tego zmusili
To nie moja wina, że muszę tu żyć
Proszę was, może ktoś powie mi, czemu znów znika gdzieś tyle żyć
Wszystko to w parę chwil, czuję się dla nich wciąż warty nic
- AZLyrics
- B
- Bober Lyrics
demo:
"ALBUM ALPHA" (2026)
You May Also Like
Sarius - "Złość" Lufa, lufa, lufa, lufa, lufa przy skroni
Pół kilo koki, puścił parę z mordy
Lewy hajs na dłoni, spójrz prawdzie w oczy
Jak wyjdziesz na bloki cię wykurwią na Jowisz, cię zajebią za skoki
Obsrani...
Opał & Papenz - "Bullet Time" To tylko kolejna planeta od słońca
Tylko kolejna zakręcona zwrotka, ej
To tylko kolejny Rothmans, ej
To tylko kolejna zdzwonka
Po ile u ciebie piątka?
Cena jest dobra i kontakt
Zgasłem, nie ma we...
Białas - "Złamane Skrzydło" Nie patrz na mnie tak jak wtedy, nigdy nie będziemy razem
Już wybrałem moją drogę, co z tego, że umrę sam
Co tam u mnie będziesz mogła wciąż się dowiadywać z gazet
Nawet o tym nie myśl wszystko wiem...
Przyłu - "INCEPCJA" Czasu ciągle nie mam, ale on ma mnie (ale on ma mnie)
Zaczynam od zera, kiedy muszę biec (kiedy muszę biec)
Znowu to posklejam, Ty rozerwij mnie (rozerwij mnie)
Czasu ciągle nie mam, ale on ma mnie...
Alan - "Gołębie Serce" Jestem świeży jak pomidor ale nie frajer jak masa
Masowo się wybiją, mają zaloty jak NASA
Uciekamy co noc z parteru możemy skakać
Jeśli złapie nas police to przypał, będę spierdalać
Miasto nocą...