"Tak Jak Kiedyś" tekst piosenki
ĆPAJ STAJL, Baker & Kony Lyrics
"Tak Jak Kiedyś"
Chciałbym, chciałbym, żeby
Było tak jak kiedyś, tak jak wtedy
Chciałbym, chciałbym, żeby
Było tak jak kiedyś, tak jak wtedy
Żeby było tak jak kiedyś
Podjeżdża luz, a nie w kółko te problemy
Jak wtedy, za małolata
Kiedy wartością nie była sałata (nie)
W ziomku spod 44, odczuwałem brata
On nauczył mnie wiele, jak tu na oriencie latać
Szczerze, to dobrze wspominam te lata
Czasami myślę o nich, gdy na dachu palę blanta
Myślę też o ziomkach, co nie mieli tyle farta
Jednych nie ma z nami, drudzy zwiedzają Alcatraz
Przez te refleksje mam ochotę cofnąć czas aż
Gdy teraźniejszość traci kolor, aż chce się płakać
Ale wiem, wszystko przemija, a czas nie wraca
Chociaż braciak gadał, że historia lubi się powtarzać
To nic mnie tak nie boli jak bezpowrotna strata
Gaszę bata i otwieram się na piękno tego świata
Chciałbym, chciałbym, żeby
Było tak jak kiedyś, tak jak wtedy
Chciałbym, chciałbym, żeby
Było tak jak kiedyś, tak jak wtedy
Chciałbym, żeby było tak jak kiedyś - jak przed erą Tupolewa
Żeby nikt nie ubolewał, kto prawica, a kto lewak
Chciałbym, żeby ziomki były wolne, a tu znów dolewa
Właśnie przez to smutno śpiewam i to gówno się nie zmienia
Chciałbym żeby było tak jak dawniej zawsze, że zawsze
Pieniądze chlejemy i klniemy jak szewc
Na ławce (jakiej ławce?), zeżarł ją buldożer
Ale kto nam wyrwie z tego miejsca korzeń? (nikt)
Kiedyś stał tutaj trzepak, a dziś ochrony pracownik
Pamiętasz skwerek, synu? Ten teren już dawno znikł
Bazar odnowili, a kącik... Nie chce nawet by się gadać
Ale nadal mam sentyment, kiedy tutaj czasem wpadam
Na banię do sąsiada, nie za często
Odkąd salka się przeniosła, bo remontują telpo, nawet peron
Wokół z łezką przyglądam się projektom
Będę zawsze kochał ghetta, bo moje życie to jest ghetto
Chciałbym, chciałbym, żeby
Było tak jak kiedyś, tak jak wtedy
Chciałbym, chciałbym, żeby
Było tak jak kiedyś, tak jak wtedy
- AZLyrics
- C
- ĆPAJ STAJL Lyrics
album:
"Lato W Ghettcie" (2018)
You May Also Like
mlodyskiny - "Towar" Powinęła ci się noga
Mam kilku kuzynów, którzy nie boją się Boga
Już poznałem swego wroga
Frajer a nie ziomal
Moja czarna głowa chce przepakowywać towar
Na własny użytek bo lubię się relaksować
To...
TEDE - "Ja Trwam" Po to jestem tu żeby w tym trwać
Rozumiesz, kurwa, pierdolona mać?
Żeby trwać żeby tu być, żeby tym żyć
On mi powiedział "Weź za mikrofon chwyć."
Dawaj, dawaj, graj cały czas rap, nie przestawaj
"I...
Szczyl - "Dinozaury" Chcieli hip hop, to jest hip hop
Eksterminujecie wszystko - dobre brzmienie, maniery i kulturę osobistą
Wyrzutków wysypisko, wiele zawdzięczam odciskom
Z życia wyciskam co się da wszystko Jestem na...
Louis Villain - "Amerykański Sen" Nie jest mi obce nic co ludzkie
Zjechałem Polskę od ślązkiego po warmińsko-mazurskie
Szedłem... nie raz bokiem na czołówkę...
I trafiłem prosto na czołówkę
To-to crème de la crème
I drinki z lodem,...
Belmondawg - "Wte I Wewte" Chciałem do domu wrócić, ale zapomniałem kluczy (zapomniałem kluczy)
Zacząłem się uczyć życia, dzisiaj nie mam uczuć czasem mam przeczucia (a czasem nie mam)
Kiedyś brat teraz Judasz, wczoraj Barbie...