"Remis" tekst piosenki

"Remis"
(feat. HIFI Banda, Hades & DIOX)

Brat, dopóki walczę wygrywam
Wieje wiatr w żagle, nie zawsze sprzyjał
Nie upadłem, matki ziemi wciąż dotykam
Ona ma magnes, grawitacja was zabija
Mnie motywuje do życia, znowu mówię, co u mnie słychać
Się pozmieniało od 99, nawet nie pytaj
Niby to samo, tylko trzy razy więcej ryzyka
To już kanon, trzecia płyta, jedna ekipa
Trzecia dycha - oby nie połamała nam karków
Mamy kości, nie tytan, nie pytaj o scenariusz
Za pięć dwunasta, nic nie działa jak w zegarku
Jestem z miasta, miałem tyle samo wzlotów, co upadków
Ważne, żeby była równowaga, bo remis to w tym wypadku moja wygrana
W swoją sam przelicz, sam przemyśl, czas przewiń i wstań z ziemi
Jak alchemik, a z popiołu powstanie feniks

Kiedy gramy - nie gramy na remis, kiedy gramy - nie gramy, by grać
Gdy idziemy po swoje, to wiemy, że nie zawsze z tego jest hajs
Choć nie zawsze jest tak, jak chcemy i w oczy wieje nam wiatr
Bez siebie razem zginiemy, HIFI - bez siebie nie mamy szans!

Ja przyszedłem na świat 13 października
I nie liczę na fart, nie gram by grać, a wygrywać
Nie wybacza mi czas, w czasie gdy się potykam
To nie czas, by przepraszać, dlatego wybacz
Gram jak Kasparov* , brat, nie gram na remis
Do ostatniej minuty, dopóki nie dotknę ziemi
Wiem, co jest pięć, wokół mnie szary beton
I ludzie, co tak samo, jak my chcą 2-0
Tu, gdzie porażki smak jak czekolada jest – słodki lub gorzki
Zależy, kogo obstawiasz, ciężko zobaczyć, jak ciężko jest wstawać
Jak łatwo przychodzi widok jak ktoś upada
Łzy zamarzają, spadając na asfalt
I tylko dla niektórych te łzy to nowa szansa
Jeden ruch, jeden gest, 1-1
Albo podlejesz ziarno albo wsiąkniesz w glebę

Kiedy gramy - nie gramy na remis, kiedy gramy - nie gramy, by grać
Gdy idziemy po swoje, to wiemy, że nie zawsze z tego jest hajs
Choć nie zawsze jest tak, jak chcemy i w oczy wieje nam wiatr
Bez siebie razem zginiemy, HIFI - bez siebie nie mamy szans!


You May Also Like
Dwa Sławy - "Absztyfikanci.DS" No cześć, Jarek z Łodzi. Twe serce skradnę w mig Szukam stałego związku #alchemik Lubię wycieczki autokarem, nie liczy się dystans. Byle nie siedzieć na kole jak Monika Kuszyńska. Kręcą mnie...
Łona i Webber - "To Nic Nie Znaczy" Mój ziom ma dziecko, dziecko ma zabawki, a wśród zabawek jest Gąsienica, która recytuje alfabet, autentyk Jak ją wcisnąć w brzuch to gra piosenki W których słowa mają poprzestawiane akcenty Co to za...
Beteo & Reto - "Meow" Znowu miałem żyć ale znowu umieram i nie wiem co się dzieje ze mną Ona leży zapatrzona w iPhone'a i wbija szpony w moje plecy drugą ręką Moi ludzie dolewają do coli setkę wódki, bo ciągle tu za nimi...
Tymek - "Powietrze" I chyba rozumiesz ten stan, wychodzę zaczerpnąć powietrze (ej) Od tego chłamu, co na barkach mam ta muzyka ratuje mi serce Robię tą pengę za rogiem, dokopię się do mego złota A potem rodzinę założę,...
Avi, Louis Villain & Pezet - "Woof" Każde moje wyrzeczenie było tego warte Żeby wiązać koniec z końcem i to na kokardę Wychowany gdzieś między ulicą, a Harvardem Mam szacunek do pieniędzy, a dla frajerów pogardę Z ziomkami we czterech...