"Eviva L'arte! (K. Przerwa-Tetmajer)" tekst piosenki
sanah & Krzysztof Zalewski Lyrics
"Eviva L'arte! (K. Przerwa-Tetmajer)"
Eviva l'arte! Człowiek zginąć musi
Cóż, kto pieniędzy nie ma, jest pariasem
Nędza porywa za gardło i dusi
Zginąć, to zginąć, jak pies, a tymczasem
Eviva l'arte! Niechaj pasie brzuchy
Nędzny filistrów naród! My artyści
My, którym często na chleb braknie suchy
My, do jesiennych tak podobni liści
Choć życie nasze splunięcia niewarte
Eviva l'arte! Eviva l'arte!
I tak wykrzykniem, gdy wszystko nic warte
Eviva l'arte! Eviva l'arte!
Eviva l'arte!
Eviva l'arte! Duma naszym bogiem
Sława nam słońcem, nam, królom bez ziemi!
Możemy z głodu skonać gdzieś pod progiem
Ale jak orły z skrzydły złamanemi
Eviva l'arte! W piersiach naszych płoną
Ognie przez Boga samego włożone
Więc patrzym na tłum z głową podniesioną
Laurów za złotą nie damy koronę
Choć życie nasze splunięcia niewarte
Eviva l'arte! Eviva l'arte!
I tak wykrzykniem, gdy wszystko nic warte
Eviva l'arte! Eviva l'arte!
Więc naprzód! Cóż jest prócz sławy, co warte?
Eviva l'arte! Eviva l'arte!
I chociaż życie nasze nic warte
Eviva l'arte! Eviva l'arte!
Eviva l'arte! Eviva l'arte!
Eviva l'arte!
Choć życie nasze splunięcia niewarte
Eviva l'arte! Eviva l'arte!
I tak wykrzykniem, gdy wszystko nic warte
Eviva l'arte! Eviva l'arte!
Więc naprzód! Cóż jest prócz sławy, co warte?
Eviva l'arte! Eviva l'arte!
I chociaż życie nasze nic warte
Eviva l'arte! Eviva l'arte!
Eviva l'arte! Eviva l'arte!
- AZLyrics
- S
- sanah Lyrics
album:
"Dwoje Ludzieńków" (2025)
You May Also Like
Young Leosia - "Szklanki" Gram sety gorące jak Diplo, cały kraj się jara moją ksywką
Cały kraj jara się moją bibką, kiedy za stołem miksuję ten hip-hop
Miksuję ten hip-hop, wszystko co zrobiłam to było dopiero intro
Z...
Kacperczyk - "Pokolenie Końca Świata" 21 grudnia według przepowiedni Majów nastąpi "wielkie bum"
Jedni się śmieją, inni teorię próbują obalić
A my przygotowujemy listę rzeczy do zrobienia
Zostały wszak raptem trzy tygodnie
Nigdy nie...
Sylwia Grzeszczak - "Motyle" Na czerń postawię dziś
Nie spojrzysz tu i tak
A mnie nie rusza to, bo płynę z wiatrem
Coś, co znam
Co było w nas
Gdzieś na początku
Ktoś też to ma, chce mi to dać
To takie proste
Czy to stracony...
Quebonafide - "TOKYO2020" Jadę z Kyoto do Nary, jadę z Kyoto do Tokyo
Ona ma oksy Prady, nie płacz, mała, bo zmokną
Jadę z Kyoto do Nary, dawno nie byłem w Schengen
Wokół kamery robią skany jak rentgen
Jadę z Nary do Kyoto,...
Qry - "Deszcz" Znowu pada deszcz i jakoś tak ciemno na mieście
Wczoraj poznałem cię, a już otworzyłem serce
A ty mi złamałaś je, nie chcę tego więcej
Kiedyś jeszcze spotkam cię
Kiedyś się jeszcze spotkamy,...